MMM 2017 w gościnnym Grajewie!

W minioną sobotę, 27 maja, turniejem w Grajewie odbył się drugi turniej w ramach czwartej już edycji projektu „Moje Małe Mistrzostwa – 2107. Piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W sobotę, 27 maja, o godzinie 10:00, na płycie głównej Stadionu Miejskie w Grajewie, rozpoczął się drugi turniej w ramach cyklu „Moje Małe Mistrzostwa -2017. Piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uroczystego otwarcia dokonali Dariusz Latarowski – Burmistrz Grajewa, Marek Duchnowski – dyrektor MOSiR w Grajewie oraz Wojciech Kowalewski – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji  Akademia 2012″.  W turnieju  udział wzięły drużyny AMP Piątnica, MŁKS Łomża, UKS Sokoła Biała Piska, Piłkarskich Talentów Ełk, Akademii 2012 Gołdap, Akademii 2012 Sejny,  Akademii 2012 Olecko, Akademii 2012 Suwałki oraz Warmii Grajewo – gospodarz turnieju.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w formule FUNino –  systemie gry 3 na 3, na 4 bramki, stworzonym przez uznanego w Europie metodyka treningu piłkarskiego, Horsta Weina. Pogoda w Grajewie dopisała, co sprzyjało obserwowaniu sportowych zmagań licznie zgromadzonym kibicom. Szczególnie aktywna była grupa sympatyków zespołu MŁKS Łomża, która przez cały turniej dopingowała swoich zawodników głośnym śpiewem w rytmie wybijanym przez klubowy bęben.  Zasadnicza  faza turnieju przebiegała według systemu „każdy z każdym”, w trzech grupach, natomiast  druga faza turnieju w 4 grupach, do których zespoły zostały przydzielone na podstawie  liczby strzelonych bramek. Ta runda również rozgrywana była wg. zasady „każdy z każdym”. Wyniki poszczególnych spotkań można znaleźć TUTAJ.

Poza atrakcjami sportowymi kibice oraz piłkarze mogli skorzystać z bezpłatnej strefy zabawy, w tym m.in. pobawić się na dmuchańcach czy też spróbować swoich sił w zorbingu. Swoje stanowiska przygotowały również straż pożarna, policja i zjednoczone Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Rumunii, na których prezentowały swoje wyposażenie. A wszystko to dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Dariusza Latarowskiego, burmistrza Grajewa, za co serdecznie dziękujemy!

Kulminacją turnieju był „Mecz Gwiazd”, w którym wystąpili w nim najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołów:

Karolina Piaścik – Akademia 2012 Suwałki,
Katarzyna Witkowska – Akademia 2012 Gołdap,
Jakub Gaus – Akademia 2012 Sejny,
Tomek Hołdyński – Akademia 2012 Olecko,
Wiktor Przychodzeń – AMP Piątnica,
Piotr Rosiński – UKS Sokół Biała Piska,
Mateusz Pruchniak – Warmia Grajewo,
Hubert Barwikowski – Warmia II Grajewo,
Patryk Pogroszewski – MŁKS Łomża,
Krzyś Cwalina – MŁKS II Łomża,
Dawid Szymaszko – Piłkarskie Talenty Ełk,
Aleks Krymski – Piłkarskie Talenty II Ełk

Na  zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki, ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, pana Zbigniewa Bońka, które wręczyły piłkarki III-cio ligowego zespołu RESO Akademia 2012: Iza Łada, Ania Stankiewicz, Wiktoria Dziurdź i Laura Frąckiewicz.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.
„Moje Małe Mistrzostwa – 2017” edycja Grajewo, współfinansowane były ze środków Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, który był współorganizatorem turnieju, partnerem sportowym – Warmia Grajewo. Wsparcia finansowego udzieliła również firma MyCenter z Olecka.
Partnerami technicznymi „MMM 2017” są  Adidas i Interplastic. Patronat sportowy nad  wydarzeniem sprawuje Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Zbigniew Boniek. Cały cykl odbywa się pod patronatem medialnym Radia 5. Sponsorem głównym wszystkich 6 turniejów cyklu  jest firma RESO Europa Service.

Kolejny turniej już 24 czerwca w Olecku!
Zostały ostatnie wolne miejsca, więc zachęcamy do zgłoszeń drogą mailową na: zgloszenia@akademia2012.pl!