Piłkarski weekend Akademii 2012

W miniony weekend swoje mecze w ramach rozgrywek ligowych rozegrały trzy drużyny Akademii 2012.

W sobotę swoje mecze rozgrywały drużyny Akademii 2012 z Suwałk i Sejn. Drużyna Młodzika w kat. D1 uległa w Suwałkach drużynie AP Wigry II Suwałki 0:4, natomiast drużyna Młodzika w kat. D2 w Sejnach przegrała 0:3 z drużyną AP Wigry Suwałki. Swój kolejny mecz drużyna Akademii 2012 z Sejn rozegrała we wtorek, 10 października, w którym zremisowała 0:0 w Raczkach, z tamtejszą Polonią.

RESO Akademia 2012 przegrała pierwszy ligowy mecz w Suwałkach. W minioną niedzielę rywalkami suwalczanek był UKS Ząbkovia Ząbki, który bez większych problemów pokonał nasz zespół 2:7. Po pięciu rozegranych kolejkach RESO Akademia 2012 zajmuje ósme miejsce z dorobkiem sześciu punktów.

Suwalczanki nie były faworytem niedzielnego spotkania, jednak przystępowały do niego zdeterminowane i głodne zwycięstwa. Było to widoczne nawet po szybkiej stracie gola w 3 minucie, na który akademiczki odpowiedziały po pięciu kolejnych minutach bramką Izabeli Łady. Jednak wraz z upływem czasu przewaga doświadczonych piłkarek Ząbkovii zaczęła narastać. Efektem były trzy kolejne gole na konto gości i brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony suwalczanek. Klaudia Buczek, bramkarka Ząbkovii, w pierwszej połowie spotkania właściwie nie musiała interweniować ani razu.

Piłkarki RESO Akademii schodziły do szatni w kiepskim nastroju, jednak po przerwie wybiegły odmienione. Pierwsze zameldowały się na boisko, a na ich twarzach widać było większą ochotę do gry. Duet trenerski RESO Akademii dokonał jednej zmiany w składzie, która miała wpływ na ustawienie taktyczne zespołu.  Trenerzy przede wszystkim oczekiwali od swoich podopiecznych zaangażowania i walki o każdy metr boiska.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania mogły napawać optymizmem. Chwilę po wznowieniu gry akademiczki ruszyły do ataku i doszły do dwóch, trzech groźnych akcji. Zabrakło jednak skuteczności. Wyrachowane piłkarki Ząbkovii odpowiedziały kolejnymi akcjami, z których trzy zakończyły się golami. W ostatniej minucie spotkania honorową bramkę dla RESO Akademii zdobyła jeszcze Aleksandra Bieryło.

RESO Akademia 2012 Suwałki – UKS Ząbkovia Ząbki 2:7 (1:4) (Łada 8’, Bieryło 90’ – Górecka 3’, 28’, Kowalczyk 26’, 34’, 57’, Lesińska 68’, 80’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: 1. Zuzanna Skrodzka (74 min. 12. Wiktoria Dziurdź) – 13. Ewa Pacewicz, 19. Joanna Ciruk, 10. Monika Szymczyk, 15. Natalia Ołów (74 min. 16. Julia Smyk) – 7. Marta Wieczorczuk (46 min. 6. Paulina Słowikowska), 5. Karolina Zabawska (74 min. 10. Monika Szymczyk), 17. Anna Stankiewicz, 4. Izabela Łada, 15. Natalia Ołów, 11. Aleksandra Bieryło.

UKS Ząbkovia Ząbki: 25. Klaudia Buczek – 102. Anna Rudy, 5. Magdalena Górecka, 6. Aleksandra Rusińska, 7. Maria Wrzesińska, 10. Klaudia Tuszyńska, 13. Iga Kowalczyk (K), 16. Eliza Domańska, 17. Magdalena Kuch, 29. Karolina Andruszewska, 11. Małgorzata Lesińska oraz 26. Martyna Koźlik, 78. Weronika Zawadzka, 19. Klaudia Zielińska.

W szóstej kolejce II ligi kobiet RESO Akademia 2012 zmierzy się na wyjeździe z Loczkami Wyszków, natomiast najbliższy ligowy mecz domowy zostanie rozegrany 22 października ze Stomilem Olsztyn.