Puchar nie dla RESO Akademii 2012 Suwałki

RESO Akademia 2012 Suwałki przegrała swój pierwszy historyczny finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu podlaskiego. W środowym spotkaniu z Heliosem górą były białostoczanki, które wygrały 1:0. Choć zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, to należy cieszyć się z samej możliwości gry w finale!

Spotkanie RESO Akademii 2012 Suwałki z drużyną DTS Helios Białystok zostało rozegrane w środę, 4 października w stolicy województwa podlaskiego. W pierwszych minutach meczu piłkarki suwalczanki wyglądały na stremowane, co wykorzystał bardziej doświadczony zespół Heliosa i narzucił Akademiczkom swój styl gry. Efektem tego były dwie dogodne, jednak niewykorzystane sytuacje. Po 30 minutach meczu sytuacja się odwróciła i to Suwalczanki były bliskie zdobycia gola dającego prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam Aleksandra Bieryło musiała uznać wyższość bramkarki Heliosa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Po przerwie wydawało się, że Akademiczki złapały wiatr w żagle i będą zespołem dominującym, jednak to Helios objął prowadzenie. W 50 minucie meczu dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Anita Kulesza. Pomimo walki do ostatniego gwizdka sędziego, piłkarki RESO Akademii 2012 nie zdołały zdobyć bramki dającej wyrównanie i to Helios po meczu cieszył się ze zdobycia pucharu.

– Gdyby przed rozpoczęciem pucharowych zmagań ktoś mi powiedział, że w finale zagramy jak równy z równym z Heliosem, że zajmiemy drugie miejsce, ale po meczu, w którym byliśmy równorzędnymi rywalkami dla doświadczonych piłkarek z Białegostoku, to byłbym zadowolony. Dziś  ja, podobnie zresztą jak dziewczyny, czuję pewien niedosyt, ale jestem dumny z postawy mojej drużyny, z waleczności, serca, zaangażowania, ambicji. Teraz przed nami już tylko liga i na niej skupiamy swoją uwagę – finałowe spotkanie podsumował Karol Piaścik, trener suwalczanek.

Helios Białystok – RESO Akademia 2012 Suwałki  1:0 (0:0) (A. Kulesza 50’)

Czerwona kartka: Anna Stankiewicz (RESO Akademia 2012, za dwie żółte, 74 min.)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Wiktoria Dziurdź – Ewa Pacewicz, Laura Frąckiewicz, Joanna Ciruk, Natalia Ołów, Anna Stankiewicz, Julia Smyk (46. Dominika Waśniewska), Izabela Łada, Karolina Zabawska (80. Monika Szymczyk), Aleksandra Bieryło, Marta Wieczorczuk (49. Zuzanna Skrodzka).
Trenerzy: Karol Piaścik i Grzegorz Twarowski

Kolejny mecz suwalskich piłkarek już w najbliższą niedzielę, 8 października, w którym zagrają z zespołem UKS Ząbkovia Ząbki!