VII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego – #WszyscyDlaOlka już za nami!

Opadły już sportowe emocje związane z turniejem rozgrywanym w dniach 2 i 3 grudnia 2017 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, przyszedł więc czas podsumowań.

VII Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego zgromadził rekordową liczbę zespołów, gdyż w tym roku starowało ich 16. Poza znanymi polskimi markami, takimi jak Legia Warszawa czy Lechia Gdańsk, kibice mogli obserwować również występy zagranicznych gości, młodych piłkarzy z litewskiego Mariampola oraz łotewskiego Olaine.  Chłopcy i dziewczynki urodzone w roku 2009 i młodsze rywalizowali przez dwa dni w podziale na grupy. Pierwszego dnia były to grupy A, B, C i D, natomiast drugiego dnia utworzone zostały grupy Liga Mistrzów, Liga Europejska, Ekstraklasa i I Liga, w obu przypadkach rywalizacja odbywała się w systemie „każdy z każdym”.

Jak co roku turniej miał charakter charytatywny. W tym roku, zgodnie z hasłem turnieju #WszyscyDlaOlka, zbierane były środki na leczenie Olka Puczyłowskiego, który urodził się z zespołem Aperta. Każda zdobyta w turnieju bramka warta była 10 zł. Młodym piłkarzom udało się strzelić 324 gole, a co za tym idzie 3 240 zł trafiło na konto Olka! Dodatkowo, piłkarki RESO Akademii 2012 i wolontariusze Akademii 2012 przygotowali stoisko z kawą i domowymi wypiekami, które kibice mogli otrzymać za symbolicznego „drobniaka do puszki” – dzięki temu udało się uzbierać 1 440 zł. W ramach tegorocznego turnieju na portalu Charytatywni Allegro licytowana była piłka Realu Madryt z podpisem Cristiano Ronaldo. Szczęśliwym zwycięzcą aukcji został DJ Ucho, prowadzący VII Mikołajkowy Turniej, a wylicytowana kwota to 1 325 zł.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju Bronisław Woźnialis, Prezes Zarządu RESO Europa Service, przekazał w imieniu firmy 5 000 zł na leczenie Olka, a sam Olek został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny Lechia Gdańsk!

Dodatkowo swoje wsparcie pieniężne dla Olka przekazały MŁKS Łomża, Warmia Grajewo, Talent Białystok oraz Żuri Olsztyn – łącznie 1 550 zł. Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie!

Tym samym, w ramach VII Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego udało się zebrać 12 555 zł na leczenie Olka!

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym MSiT w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci 2017”, władz Miasta Suwałki oraz lokalnych firm i partnerów Stowarzyszenia „Akademia 2012”.

Sponsorami głównymi były firmy: RESO Europa Service i Renttner.
Sponsorzy: Animex, Bank Spółdzielczy w Suwałkach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach, Paint Coat Consulting, Mispol S.A., Hotel Loft, Matrix

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, natomiast patronat sportowy sprawował Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Patronat medialny: Radio 5, ŁączyNasPiłka.pl, Asystent Trenera, TVP Białystok

Partnerzy medialni: R&P Media, NiebywałeSuwałki.pl, Suwalking.pl, TV Suwalszczyzna, suwalki24.pl.

Partnerzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Socatots – Piłkarskie Maluszki, Suwalski Klub Karate Kyokushin.

Do zobaczenia za rok, na VIII Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku!