Pracowity weekend RESO Akademii 2012

Bardzo pracowite 3 dni mają za sobą piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki, które przygotowują się do rundy rewanżowej w II lidze kobiet.

W sobotę młodsza część zespołu, na zaproszenie SL SALOS Suwałki, wzięła udział w XXII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym 2×15 minut. Wszystkie spotkania spotkania zakończyły się zwycięstwami Suwalczanek, przy stracie zaledwie dwóch bramek (Reso 3-1 Róża Kutno, Reso 7-0 Łódź Wodna, Reso 12-1 Dobieńszczyzna, Reso 3-0 Rutka Tartak). Dziękujemy wszystkim zespołom za emocjonujące spotkania i oczywiście SALOS Suwałki za zaproszenie!
RESO Akademię 2012 Suwałki reprezentowały: W. Dziurdź, J. Ciruk, L. Frąckiewicz, A. Stankiewicz, I. Łada, Z. Skrodzka, J.Smyk

W niedzielę zespół już w całości wyruszył na pierwszy mecz kontrolny w tym roku do pobliskiego Olecka, gdzie czekał doświadczony zespół pierwszoligowych Stomilanek Olsztyn. Obie drużyny spotkały się latem ubiegłego roku, gdzie wysokie zwycięstwo zanotowały piłkarki z Olsztyna. Początek meczu należał zdecydowanie do Stomilanek, które pierwszą bramkę zdobyły już w drugiej minucie. Suwalczanki jednak szybko otrząsnęły się i nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł piłkarkom pierwszoligowca, próbując grać swoją piłką. Niestety, w wyniku urazów już w pierwszej połowie boisko opuścić musiały Laura Frąckiewicz, Karolina Zabawska i Ewa Pacewicz. Po pierwszej połowie przegrywamy 0:3.
Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana, a nasze piłkarki zaczęły dochodzić do sytuacji strzeleckich. Na pochwałę zasługuje nasza formacja obronna dowodzona przez Joannę Ciruk oraz postawa Wiktorii Dziurdź, która kilkukrotnie popisała się świetnymi interwencjami.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:5, ale cieszy, że dziewczęta podjęły walkę i do samego końca nie ustępowały przeciwnikowi!
Skład RESO Akademia 2012: W. Dziurdź – E. Pacewicz (P. Słowikowska), J. Ciruk, L. Frąckiewicz (M. Szymczyk), N. Ołów, A. Stankiewicz, K. Zabawska (K. Gałażewska), Z. Skrodzka, I. Łada, J. Smyk (Ż. Staszyńska), A. Bieryło
Poniedziałek to dla naszych piłkarek kolejna podróż do Olecka, tym razem na spotkanie z drugim zespołem Stomilanek (III liga). Pogoda sprawiła, że boisko było w bardzo złym stanie, ale oba zespoły pokazały, że grać można w każdych warunkach. Niestety, z powodu niedzielnych urazów w naszym zespole zabrakło Laury Frąckiewicz i Karoliny Zabawskiej. Suwalczanki bardzo dobrze weszły w mecz, próbując narzucić przeciwniczkom swój styl gry już od pierwszych minut i stwarzając sobie okazję do zdobycia bramki. Już w 9. minucie pierwszą bramkę zdobyła Aleksandra Bieryło. Kolejne minuty to ataki zespołu z Olsztyna, który znacznie przyspieszył tempo gry i dzięki temu zdobył 4 bramki. Naszym zawodniczkom wyraźnie dało się we znaki zmęczenie związane z okresem przygotowawczym, ale udało im się zdobyć jeszcze jedną bramkę przed przerwą. Do przerwy wynik 2:4 dla Stomilu II Olsztyn.
Po przerwie Suwalczanki ponownie wróciły do swojej gry. Drugi oddech złapała Iza Łada, na lewym skrzydle nie do zatrzymania była Natalka Ołów, a obronę przeciwnika raz po raz starała się zaskoczyć Aleksandra Bieryło. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również testowana Monika Stefaniak, która wprowadziła świeżość w ofensywę naszego zespołu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 dla Suwalczanek.
Skład RESO Akademia 2012: W. Dziurdź – E. Pacewicz, J. Ciruk, M. Szymczyk (P. Słowikowska), Ż. Staszyńska (K. Gałażewska), N. Ołów, A. Stankiewicz, Z. Skrodzka, I. Łada, J. Smyk (M. Stefaniak), A. Bieryło

Serdecznie dziękujemy zespołom KKP Stomilanki Olsztyn za wspólną grę i życzymy sukcesów w nadchodzącej rundzie!

A już w najbliższą sobotę, 3 lutego, nasze piłkarki wezmą udział w towarzyskim turnieju w Piątnicy!