Przystanek Olecko za nami!

W minioną sobotę, 5 maja, odbył się drugi turniej piątej edycji projektu „Moje Małe Mistrzostwa – 2018. Piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tym razem młodzi piłkarze i piłkarki spotkali się w Olecku!

W sobotę, 5 maja, o godzinie 10:00, na płycie sztucznej Stadionu Miejskiego w Olecku, rozpoczął się drugi turniej w ramach cyklu „Moje Małe Mistrzostwa -2018. Piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uroczystego otwarcia dokonali Wacław Olszewski – burmistrz Olecka, Andrzej Kamiński – dyrektor MOSiR w Olecku oraz Paweł Pasiak i Marcin Orzechowski – Wiceprezesi Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji Akademia 2012″. W turnieju udział wzięły drużyny UKS Sokoła Biała Piska, MKS Ełk, AMP Grajewo, AP Rona 03 Ełk, Brazilian Soccer Schools Suwałki, Piłkarskie Talenty Ełk, Akademii 2012 Gołdap, Akademii 2012 Sejny, Akademii 2012 Suwałki.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w formule FUNino – systemie gry 3 na 3, na 4 bramki, stworzonym przez uznanego w Europie metodyka treningu piłkarskiego, Horsta Weina. Pogoda w Olecku dopisała, co sprzyjało obserwowaniu sportowych zmagań licznie zgromadzonym kibicom. Zasadnicza faza turnieju przebiegała według systemu „każdy z każdym”, w trzech grupach, natomiast druga faza turnieju w 4 grupach, do których zespoły zostały przydzielone na podstawie liczby strzelonych bramek. Ta runda również rozgrywana była wg. zasady „każdy z każdym”. Wyniki poszczególnych spotkań można znaleźć TUTAJ.

W trakcie przerwy w turnieju dla dorosłych kibiców odbył się konkurs strzałów na bramkę celnościową, w którym do zdobycia były atrakcyjne upominki zapewnione przez firmę RESO Europa Service, Sponsora Głównego cyklu.

Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki, ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, pana Zbigniewa Bońka, które wręczyli Andrzej Kamiński, Wojciech Kowalewski i Marcin Orzechowski.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.
„Moje Małe Mistrzostwa – 2018” w Olecku, współfinansowane były ze środków gminy Olecko, współorganizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku, partnerem sportowym – Socatots Suwałki, wsparcia finansowego udzieliły firmy MyCenter, Darbud – Dariusz Zalewski, Zakład Ogólnobudowlany Zenon Luto, firma Supros z Bakałarzewa.
Partnerami technicznymi „MMM 2018” są Adidas i Interplastic. Patronat sportowy nad wydarzeniem sprawuje Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Zbigniew Boniek. Cały cykl odbywa się pod patronatami medialnymi portalu Łączy Nas Piłka, regionalnego oddziału TVP w Białymstoku oraz Radia 5. Sponsorem głównym wszystkich 8 turniejów cyklu jest firma RESO Europa Service.

Kolejny turniej już 3 czerwca w Wydminach!