Intensywny weekend w kalendarzu „Moich Małych Mistrzostw – 2018”

W miniony weekend odbyły się dwa turnieje w ramach cyklu „Moje Małe Mistrzostwa – 2018”. W sobotę, 9 czerwca, młodzi piłkarze rozgrywali swoje mecze na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26, aby już w niedzielę, 10 czerwca, przenieść się do Warszawy na obiekty Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej.

Weekend minął pod znakiem słonecznej, iście letniej pogody, która towarzyszyła „Moim Małym Mistrzostwom” zarówno w Suwałkach, jak i w Warszawie.

Młodzi piłkarze rozgrywali swoje mecze w systemie FUNino, co szczególnie dla uczestników turnieju w Warszawie, było nowością. W obu turniejach nie zabrakło niespodzianek. W sobotę, po rozegraniu turnieju, odbył się towarzyski mecz, w którym Reprezentacja Moich Małych Mistrzostw zagrała z drugoligowym zespołem żeńskim RESO Akademia 2012 Suwałki.

W niedzielę natomiast uczestników turnieju w Warszawie odwiedzili m.in. Grzegorz Kuca – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Jacek Magiera – trener Reprezentacji Polski U-20, Arkadiusz Malarz – zawodnik Legii Warszawa, wybrany „Najlepszym Bramkarzem Ekstraklasy” minionego sezonu, oraz Wojciech Kowalewski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Akademia 2012”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego firmy Adidas. Tradycyjnie już wybrano również najlepszego zawodnika w każdej drużynie, który otrzymał pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Prezesa PZPN, Pana Zbigniewa Bońka.

„Moje Małe Mistrzostwa – 2018” współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Turniej w Suwałkach współfinansowany był ze środków budżetu Miasta Suwałki i objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk, Pana Czesława Renkiewicza. Partnerem sportowym wydarzenia był Socatots – Piłkarskie Maluszki.
Wsparcia finansowego dla turnieju w Warszawie udzieliła firma Fire-Max.
Partnerami technicznymi „MMM 2018” są Adidas i Interplastic. Patronat sportowy nad wydarzeniem sprawuje Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Zbigniew Boniek. Cały cykl odbywa się pod patronatami medialnymi portalu Łączy Nas Piłka, regionalnego oddziału TVP w Białymstoku oraz Radia 5. Sponsorem głównym wszystkich 8 turniejów cyklu jest firma RESO Europa Service.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z turnieju w Warszawie!