„Moje Małe Mistrzostwa – 2018” w Wydminach już za nami

W minioną niedzielę, 3 czerwca, odbył się trzeci turniej piątej edycji projektu „Moje Małe Mistrzostwa – 2018. Piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tym razem młodzi piłkarze i piłkarki spotkali się w Wydminach!

W niedzielę, 3 czerwca, o godzinie 10:00, na płycie głównej Stadionu Gminnego w Wydminach, rozpoczął się trzeci turniej w ramach cyklu „Moje Małe Mistrzostwa -2018. Piknik rodzinny o charakterze sportowo-rekreacyjnym”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uroczystego otwarcia dokonali Radosław Król – Wójt gminy Wydminy, Tomasz Szyszko – przedstawiciel firmy RESO Europa Service oraz Wojciech Kowalewski i Paweł Pasiak – Prezes i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji Akademia 2012″. W turnieju udział wzięły drużyny UKS Sokoła Biała Piska, LUKS Sport z kulturą Wydminy, AMP Grajewo, AP Rona 03 Ełk, Warmia Grajewo, Akademia Gol Giżycko, Piłkarskie Talenty Ełk, Akademii 2012 Gołdap, Akademii 2012 Sejny, Akademii 2012 Suwałki.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą w formule FUNino – systemie gry 3 na 3, na 4 bramki, stworzonym przez uznanego w Europie metodyka treningu piłkarskiego, Horsta Weina. Pogoda w Wydminach dopisała, co sprzyjało obserwowaniu sportowych zmagań licznie zgromadzonym kibicom. Zasadnicza faza turnieju przebiegała według systemu „każdy z każdym”, w trzech grupach, natomiast druga faza turnieju w 4 grupach, do których zespoły zostały przydzielone na podstawie liczby strzelonych bramek. Ta runda również rozgrywana była wg. zasady „każdy z każdym”. Wyniki poszczególnych spotkań można znaleźć TUTAJ.

W trakcie przerwy w turnieju dla dorosłych kibiców odbył się konkurs rzutów karnych, w którym do zdobycia były atrakcyjne upominki zapewnione przez firmę RESO Europa Service, Sponsora Głównego cyklu.

Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki, ufundowane przez Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, pana Zbigniewa Bońka, które wręczyli Alina Romanowicz, Sekretarz gminy Wydminy, Wojciech Kowalewski i Paweł Pasiak, a byli to:

Marcel Bogdański – UKS Sokół Biała Piska
Michał Ruszczyk – UKS Sokół II Biała Piska
Jan Tański – Piłkarskie Talenty Ełk
Mikołaj Szymanowicz – GOL I Giżycko
Tymoteusz Gosk – GOL II Giżycko
Hubert Górski – AMP Grajewo
Filip Dziki – LUKS Sport z kulturą Wydminy
Jakub Doliwa – Warmia Grajewo
Kacper Kuczyński – AP Rona 03 Ełk
Jakub Chmielewski – Akademia 2012 Suwałki
Oliwia Szczepańska – Akademia 2012 Gołdap
Adam Wróblewski – Akademia 2012 Sejny

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.
„Moje Małe Mistrzostwa – 2018” w Wydminach, współfinansowane były ze środków gminy Wydminy, partnerem sportowym wydarzenia był LUKS Sport z kulturą Wydminy, wsparcia finansowego udzieliły firmy: Fire-Max z Warszawy, MyCenter z Olecka, Darbud – Dariusz Zalewski z Olecka, Zakład Ogólnobudowlany Zenon Luto z Olecka, firma Supros z Bakałarzewa.

Partnerami technicznymi „MMM 2018” są Adidas i Interplastic. Patronat sportowy nad wydarzeniem sprawuje Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pan Zbigniew Boniek. Cały cykl odbywa się pod patronatami medialnymi portalu Łączy Nas Piłka, regionalnego oddziału TVP w Białymstoku oraz Radia 5. Sponsorem głównym wszystkich 8 turniejów cyklu jest firma RESO Europa Service.

Kolejne turniej już 9 czerwca w Suwałkach i 10 czerwca w Warszawie!