Kolejne zwycięstwo RESO Akademii 2012

Piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki w 4. kolejce II ligi kobiet zmierzyły się w Bartoszycach z tamtejszą Victorią. Suwalczanki wygrały z beniaminkiem 1:0.

Zespół RESO Akademii 2012 przystępował do niedzielnego spotkania w roli faworyta. Beniaminek z Bartoszyc w pierwszych trzech spotkaniach nie zdobył jeszcze punktu, natomiast suwalczanki na swoim koncie miały ich 6. Od pierwszego gwizdka sędziego piłkarki z Suwałk starały się przejąć inicjatywę na boisku i  pierwszą sytuację stworzyły sobie niecałe 60 sekund od rozpoczęcia spotkania, jednak na posterunku była bramkarka gospodyń. Grająca w środku pola Izabela Łada raz po raz nękała defensywę Victorii prostopadłymi piłkami do Bieryło, jednak czujnie grająca bramkarka nie dawała się pokonać. Zepchnięte do defensywy gospodynie mogły zaskoczyć w 20 minucie, kiedy pierwsza ich kontra zatrzymała się na poprzeczce bramki Skrodzkiej. Rozdrażnione suwalczanki zaatakowały odważniej bramkę piłkarek z Bartoszyc, brakowało jednak szczęścia, kiedy po strzałach Bieryło i Łady piłka o centymetry mijała poprzeczkę i słupki. Dopiero w 37. minucie, strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobyła Anna Stankiewicz. Jeszcze przed przerwą suwalczanki mogły podwyższyć prowadzenie, jednak rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką nie wykorzystała Bieryło.
Do przerwy Victoria Bartoszyce 0:1 RESO Akademia 2012.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Suwalczanki kontrolowały grę, a trio Frąckiewicz – Stankiewicz – Łada rządziło w środku pola. Gospodyniom pozostało liczyć na kontry, ale długie piłki zagrywane w kierunku napastniczek Victorii padały łupem grającej wysoko przed swoją bramką Skrodzkiej. Upływające minuty przynosiły suwalczankom kolejne okazje do zdobycia bramki, jednak brakowało skuteczności. Najbliżej zdobycia drugiej bramki była Stankiewicz, jednak tym razem jej strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce bramki gospodyń. Piłkarki z Bartoszyc najlepszą sytuację miały w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, ale w sytuacji „sam na sam” Skrodzka nie dała się pokonać.

– Wczorajszy mecz pokazał nad czym musimy pracować. Pomimo wielu sytuacji bramkowych wykorzystaliśmy tylko jedną i końcówka była nerwowa. Cieszy, że udało nam się zagrać bezbłędnie „z tyłu” i 3 pkt wróciły z nami do Suwałk podsumował po meczu Grzegorz Twarowski, jeden z trenerów RESO Akademii 2012

Victoria Bartoszyce – RESO Akademia 2012 Suwałki 0:1 (0:1)
(Stankiewicz 37’)
Żółta kartka: Frąckiewicz (RESO A2012)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Skrodzka – Pacewicz, Ciruk, Ołów – Frąckiewicz, Stankiewicz, Smyk, Łada, Zabawska – Wieczorczuk, Bieryło
Trener: Grzegorz Twarowski

Kolejny mecz suwalczanki rozegrają w niedzielę, 23 września, o godz. 14:30 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Zarzecze 26, a ich przeciwniczkami będą GOSiRKI Piaseczno.