Podział punktów w Warszawie

Piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki w minioną sobotę, 29 września, rozegrały wyjazdowy mecz w ramach 6. kolejki II ligi kobiet. Ich rywalem była stołeczna drużyna KU-AZS UW Warszawa. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

Sobotni mecz rozpoczął się o godz. 12:00 na stadionie Drukarza w Warszawie. Suwalczanki od pierwszego gwizdka ruszyły do walki o komplet punktów, co efekt przyniosło już w 4. minucie. Prostopadłe podanie od Izabeli Łady wykorzystała Aleksandra Bieryło i wyprowadziła RESO Akademię 2012 na prowadzenie. Zaskoczone warszawianki budowały od swojej bramki akcje, starając się zagrozić bramce suwlczanek, jednak dobra dyspozycja defensywy RESO Akademii 2012 skutecznie przerywała ataki gospodyń. W 24. minucie ponownie dał o sobie znać duet Łada – Bieryło. Po kolejnej prostopadłej piłce napastniczka suwalczanek płaskim strzałem po ziemi pokonała Nikisz. Jeszcze przed linią bramkową futbolówkę próbowała wybić obrończyni gospodyń, jednak po jej interwencji piłka uderzyła w słupek i wpadła do bramki. Warszawianki w końcówce pierwszej połowy miały okazję do zdobycia kontaktowej bramki, ale wracająca do bramki RESO Akademii 2012 Dziurdź nie dała się pokonać.

Do przerwy RESO Akademia 2012 prowadziła z KU-AZS UW Warszawa 2:0.

Początek drugiej połowy rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń. Już niecałą minutę po gwizdku piłkę w bramce suwalczanek umieściła Sterbicka. Akademiczki z Suwałk starały się ponownie wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak piłka po ich strzałach albo mijała słupki i poprzeczkę bramki warszawianek, albo lądowała w rękach Nikisz. Im mniej czasu zostawało do końcowego gwizdka, tym odważniej atakowały gospodynie, ale bardzo dobrze w bramce suwalczanek spisywała się Dziurdź. Niestety w 86. minucie warszawiankom udało się zdobyć drugą bramkę w tym spotkaniu. Gola dającego remis zdobyła niepilnowana w polu karnym Trzcińska. Zawodniczki z Suwałk jeszcze rzuciły się do ataku, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale mecz zakończył się podziałem punktów.

KU-AZS UW Warszawa – RESO Akademia 2012 Suwałki 2:2 (0:2)
(Sterbicka 46’, Trzcińska 86’ – Bieryło 4’, 25’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Ołów – Frąckiewicz, Stankiewicz, Skrodzka (70’ Smyk), Wieczorczuk, Zabawska – Łada, Bieryło
Trener: Grzegorz Twarowski

Kolejny mecz suwalczanki rozegrają w niedzielę, 12 października, w Garwolinie z tamtejszą Wilgą.