Raport ligowy drużyn Akademii 2012

W ostatnich dniach swoje mecze rozgrywały drużyny Akademii 2012 w kategoriach młodzika i trampkarza oraz piłkarki RESO Akademii 2012 w II lidze kobiet.
Bilans tych spotkań to jedna wygrana, jeden remis i jedna porażka.

Już w środę swój mecz z drużyną AP Wigry Suwałki rozegrali zawodnicy Akademii 2012 w kat. młodzika. Licznie zgromadzeni, jak na mecz rozgrywany w środku tygodnia, kibice na boisku Stadionu Lekkoatletycznego przy ul. Wojska Polskiego mogli obejrzeć aż 6 goli, z czego 4 zanotował zespół Akademii 2012. Pomimo tego, że pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Wigier, to pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszych akademików i na przerwę podopieczni trenera Macieja Plesiewicza schodzili prowadząc 4:1. W drugiej połowie mecz się wyrównał, zawodnicy AP Wigry Suwałki stwarzali groźne sytuacje, ale tylko jedną z nich zakończyli zdobyciem bramki.

Kat. Młodzik D1: AP Wigry Suwałki – Akademia 2012 2:4 (1:4)
(M. Jaworowski 3′, J. Bryk 38′ – S. Zalewski 4′, 28′, M. Liszkowski 13′, J. Guzewicz 22′)

W sobotę ponownie na boisku spotkali się zawodnicy Akademii 2012 i AP Wigry Suwałki, tym razem w kategorii trampkarza. W pierwszej połowie podopieczni Tomasza Dębkowskiego długo rozgrywali piłkę i często dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak żadna z nich nie przyniosła efektu w postaci bramki. Co nie udało się w pierwszej połowie, przyniosło efekt na początku drugiej, bo już w 39. minucie meczu podanie od Bartłomieja Łady na bramkę zamienił Sebastian Szerel. Zawodnicy Akademii 2012 nie zmienili po bramce stylu gry i dalej kontrolowali przebieg spotkania tworząc kolejne sytuację podbramkowe, a także skutecznie przerywając kontrataki zespołu AP Wigry. Najlepszą sytuację na podwyższenie prowadzenia mieli w doliczonym czasie gry, jednak naszemu zawodnikowi zabrakło zimnej krwi. Skorzystał z tego zespół Wigier, który wyprowadzając szybką kontrę doprowadził do wyrównania.

Kat. Trampkarz C1: Akademia 2012 – AP Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
(S. Szerel 39′ – O. Karłowicz 70’+2′)

Rozgrywkowy weekend meczem w Garwolinie kończyły zawodniczki RESO Akademii 2012. Pierwsze minuty należały do gospodyń, które chciały szybko wyjść na prowadzenie i przycisnęły zespół Akademiczek. W miarę upływu czasu, piłkarki z Suwałk łapały swój rytm gry i tworzyły sobie okazję, do zdobycia bramki. Już w 26. minucie do siatki Wilgi trafiła Aleksandra Bieryło. Pomimo kolejnych sytuacji do zdobycia bramki, suwalczanki na przerwę schodziły prowadząc jedną bramką. W drugiej połowie piłkarki RESO Akademii 2012 nie zwalniały, jednak szczęście im nie sprzyjało. Nawet w sytuacji, kiedy piłkę do pustej bramki skierowała Bieryło, obrończyni zdołała wybić ją z linii bramkowej. W miarę upływu czasu coraz śmielej atakowały gospodynie. Szczęście uśmiechnęło się do nich w końcówce spotkania, kiedy najpierw na 8 minut przed końcem zamieszanie w polu karnym suwalczanek wykorzystała Łączyńska doprowadzając do wyrównania. Już minutę później zespół Wilgi cieszył się drugim golem w tym spotkaniu, który strzałem z rzutu wolnego zdobyła Matysek. Pomimo, że zawodniczki RESO Akademii 2012 do ostatniego gwizdka walczyły o zmianę wyniku, to po meczu z 3 punktów cieszyły się gospodynie.

II liga kobiet: Wilga Garwolin – RESO Akademia 2012 2:1 (0:1)
(Łaczyńska 82′, Matysek 82′ – Bieryło 26′)

Kolejne spotkanie suwalczanki rozegrają już w najbliższą sobotę o godz. 15:00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Suwałkach, a ich przeciwnikiem będzie zespół ULKS MOSiR Sieradz.