Weekendowe wyniki Akademii 2012

W miniony weekend odbyły się dwa mecze z udziałem drużyn Akademii 2012: drużyna Trampkarzy rozgrywała swój mecz w Grajewie, z tamtejszą drużyną MOSiRu, natomiast RESO Akademia 2012 podejmowała na własnym boisku zespół ULKS MOSiR Sieradz.

Mecz w Grajewie był dla drużyny Trampkarza ostatnim w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Pierwszą bramkę dla zawodników Akademii 2012 zdobył już w 2. minucie Bartłomiej Łada. Cztery minuty później było już 2:0, a bramkę ponownie zdobył Łada. Jeszcze w pierwszej połowie Bartek trafił do bramki gospodarzy po raz trzeci, kompletując klasycznego hattricka i na przerwę podopieczni trenera Tomasza Dębkowskiego schodzili prowadząc 3:0. Po przerwie do głosu doszli gospodarze, którzy na kwadrans przed końcem spotkania zdobyli swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu, aby ostatecznie wygrać je 5:3.

Kat. Trampkarz C1: MOSiR Grajewo – Akademia 2012 5:3 (0:3)
(Sienkiewicz 54′, Zyskowski 57′, 62′, Lenkiewicz 64′, 65′ – B. Łada 2′, 6′, 34′)

Piłkarki RESO Akademii 2012 podejmowały w sobotę na własnym boisku lidera rozgrywek, zespół ULKS MOSiR Sieradz. Oba zespoły zdecydowały, aby mecz rozpoczął się minutą ciszy mając na względzie tragedię, jaka dotknęła zespół Loczków Wyszków. Pierwsze minuty spotkania mogły zwiastować wyrównaną walkę obu zespołów, jednak już w 13. minucie piłkarki z Sieradza wyszły na prowadzenie, kiedy strzałem z rzutu karnego bramkę zdobyła Suskiewicz. 4 minuty później suwalczanki przegrywały 0:2, a trafienie zanotowała Borowiec. Ta sama zawodniczka w 24. minucie wykorzystała niecelne wybicie Ciruk i podwyższyła prowadzenie zespołu gości. W 44. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pacler umieściła piłkę we własnej bramce, zmniejszając tym samym prowadzenie swojego zespołu. Jeszcze w doliczonym czasie kolejną bramkę z rzutu rożnego zdobyły piłkarki z Sieradza, a na listę strzelców wpisała się Kurek.
Do przerwy RESO Akademia 2012 1:4 ULKS MOSiR Sieradz.
W drugiej połowie suwalczanki szukały sposobu na zdobycie bramki, jednak grające pewnie obrończynie zespołu z Sieradza skutecznie to uniemożliwiały. Piłkarki wicelidera trafiały do bramki akademiczek jeszcze dwukrotnie, w 63. minucie Borowiec i w 83. Kikowska.

II liga kobiet:  RESO Akademia 2012 – ULKS MOSiR Sieradz 1:6 (1:4)
(Pacler 44′ (sam.) – Suskiewicz 13′, Borowiec 17′, 24′, 63′, Kurek 45’+1′, Kikowska 83′)

Kolejny mecz piłkarki RESO Akademii 2012 rozegrają w niedzielę, 28.10, w Wyszkowie, z tamtejszymi Loczkami.