Szalony mecz RESO Akademii 2012 z liderem

W niedzielę, 4 listopada, na boisku boczny Stadionu Miejskiego w Suwałkach rozgrywana była 11 kolejka II ligi kobiet, w której piłkarki RESO Akademii 2012 Suwałki podejmowały na własnym boisku lidera rozgrywek, UKS Ząbkovię Ząbki. Faworytem meczu był zespół gości, jednak ku uciesze swoich kibiców zwycięzcą okazała się suwalska drużyna.

Faworytem tego meczu był zespół gości, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki i zdecydowanie przewodzi podlaskiej grupie II ligi kobiet. Zajmujące 8 miejsce w ligowej tabeli suwalczanki nie zamierzały jednak łatwo oddać punktów rywali i od pierwszego gwizdka ruszyły do walki o pełną pulę. W pierwszej połowie suwalczanki trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, jednak za każdym razem piłkarki z Ząbków były w stanie wyrównać. Kibice w pierwszych 45 minutach zobaczyli aż 6 goli, dwa autorstwa Aleksandry Bieryło i jeden Izabeli Łady. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 3:3.

W drugiej połowie mecz nie zwolnił tempa, po przerwie oba zespoły ruszyły do kolejnych ataków. Pierwszego gola zdobyła Ząbkovia, kiedy w 48. minucie po strzale z dystansu Anny Kodym piłka znalazła drogę do bramki Dziurdź. Goście po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie. Radość lidera nie trwała długo, bo potem trafiały już tylko gospodynie. Najpierw, w 50. minucie, trafieniem z rzutu wolnego w trafieniem z rzutu wolnego w okienko bramki Ząbkovii do remisu doprowadziła Anna Stankiewicz. Potem w 72. minucie bramkę zdobyła Marta Wieczorczuk. Szóstą bramkę dla RESO Akademii 2012, a trzecią w tym meczu, strzeliła Bieryło, wyprowadzając suwalczanki na dwubramkowe prowadzenie. Do ostatniego gwizdka Ząbkovia walczyła o punkt w tym spotkaniu, ale po raz pierwszy w tym sezonie musiała uznać wyższość przeciwników.

W dzisiejszym meczu nie zabrakło zaangażowania, serca do gry i skuteczności, której w ostatnim czasie brakowało nam najbardziej. Kibice mogli obejrzeć emocjonujące spotkanie, które zakończyło się happy endem. Gratuluję dziewczynom postawy i zwycięstwa, ale przed nami jeszcze jedno spotkanie, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam. – mówi Grzegorz Twarowski, jeden z trenerów RESO Akademii 2012.

W najbliższą sobotę RESO Akademia zmierzy się z beniaminkiem II ligi – Włókniarzem Białystok. Początek spotkania o godz. 11:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach.

RESO Akademia 2012 Suwałki – UKS ZĄBKOVIA Ząbki 6:4 (3:3)
(Bieryło 6’, 18’, 77’, Łada 31’, Stankiewicz 50’, Wieczorczuk 72’ – Górecka 15’, Rudy 28’, Kuch 39’, Kodym 48’)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Ołów – Radzewicz, Stankiewicz, Smyk (46’ Wieczorczuk), Skrodzka, Zabawska (90’ Staszyńska) – Łada, Bieryło
Trenerzy: Karol Piaścik, Grzegorz Twarowski