Startują „Moje Małe Mistrzostwa 2019”!

Już za kilka dni rozpocznie się szósta edycja „Moich Małych Mistrzostw”. Inauguracja cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym odbędzie się w piątek, 26 kwietnia, w Ełku. W tym roku w zawodach weźmie udział ok. 1150 osób. Akademia 2012 zorganizuje turnieje w sześciu miastach, w tym m. in. w Warszawie i Olsztynie.

„Moje Małe Mistrzostwa” są sztandarowym projektem Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rekreacji „Akademia 2012”. Główną atrakcją każdej imprezy jest turniej piłki nożnej skierowany do ośmiolatków – dziewczynek i chłopców. Wydarzenie zyskało uznanie Ministra Sportu i Turystyki oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który objął cykl turniejów patronatem sportowym.

W dotychczasowych pięciu edycjach „Moich Małych Mistrzostw” podczas 27 turniejów wzięło udział niemal 3300 młodych piłkarzy. Rozegrano 763 spotkań, w których łącznie zdobyto ponad 9600 bramek.

Większa  liczba zawodników

W tegorocznej edycji po raz pierwszy rozgrywki prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych: zawodnicy urodzeni w roku 2011 stworzą jedną kategorię, natomiast w drugiej rywalizować będą dzieci urodzone w roku 2012 i młodsze. Tak jak w poprzednich edycjach turnieju, mecze odbywać się będą w formule FUNino, czyli 3 na 3 zawodników, na 4 bramki.

Wsparcie podmiotów zewnętrznych

Od początku istnienia cykl „Moje Małe Mistrzostwa” odbywa się pod Sportowym Patronatem Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pana Zbigniewa Bońka. Patronem medialnym cyklu od pierwszej edycji jest portal Łączy Nas Piłka. W tym roku do grona Patronów Medialnych dołączył portal Weszło! Serdecznie witamy i życzymy owocnej współpracy.

Terminarz turniejów

Pierwszy turniej w ramach „Moich Małych Mistrzostw” odbędzie się w piątek, 26 kwietnia w Ełku. W maju zostaną rozegranie rozegrany turniej w Suwałkach. W czerwcu odbędą się dwa turnieje: w Olsztynie i Białymstoku. Sierpniowy turniej rozegrany zostanie w Warszawie, a ostatnim przystankiem będzie Grajewo, gdzie spotkamy się we wrześniu.